Barion Pixel

Habkönnyű kukoricamálés túrógombóc

Túrógombóc kék tányérban

Selymes, túrós, kukoricás, vaníliás, roppanós mandulás, porcukorhóban fürdő, lágyan tejfölös, légies, habos, földöntúli…
Ki kér? 🙂

Sütiző könyv ajánlás

Szép Ilona kukoricamálés túrógombóca ennek a desszertnek a becsületes neve. A Kígyósi Csárdában volt szerencsém megismerni, és a recepttel is ott lettem gazdagabb, amit ezúton is nagyon szépen köszönök!

A mérce a szokásos 2,5 dl-es bögre! 🙂

Hozzávalók

  • fél bögre kukoricadara
  • 1 csipet só
  • két evőkanál cukor
  • egy és egy negyed bögre tej
  • 1 csomag vaníliás cukor (10-15 g-os)
  • háromnegyed bögre tejföl
  • 25-30 dkg túró

A morzsához:

  • másfél bögre zsemlemorzsa
  • 1 evőkanál zsír
  • + vaníliás cukor a megmaradt tejfölbe ízlés szerint
  • + pirított mandulaszeletek (egy-két maréknyi)
  • + porcukor a szóráshoz

Elkészítés

  1. A tejet tegyük fel melegedni egy evőkanálnyi cukorral és a csipet sóval egy kisebb fazékban. Amikor már forr, akkor szórjuk bele lassan a kukoricadarát. Kis fokozaton, folyamatos kevergetés mellett főzzük, amíg megpuhul. Ez mindössze néhány percig tart, ezután öt percre takarjuk le egy fedővel.
  2. Ha letelt az öt perc, akkor vegyük le a fedőt, és hagyjuk a málét kihűlni. Néha át is keverhetjük, hogy gyorsítsuk a folyamatot.
  3. A túrót áttörjük (én csak botmixerrel krémesítettem), hozzáadjuk a maradék egy evőkanálnyi cukrot, vaníliás cukrot és a tejföl felét, majd jól kikeverjük.
  4. A zsemlemorzsát az olajon lepirítjuk. Folyamatosan kevergessük kis hőfokon, és egy pillanatra se hagyjuk magára. Aranybarnának kell lennie, nem feketének 🙂
  5. A kihűlt kukoricadarához adjuk hozzá az ízesített túrót, és dolgozzuk jól össze.
  6. Ezután egyszerűen gombócokat formázunk belőle vizes kézzel, és megforgatjuk a zsemlemorzsában. Egy másik kitűnő megoldás a tálaláskor egy fagylaltos kanál bevetése is, akkor még ki sem kenjük magunkat 🙂 Ez esetben kitesszük a gombócokat a desszertes tányérokra, és csak meghintjük őket a morzsával a melegítés előtt.
  7. A maradék tejfölt vaníliás cukorral ízesítjük ízlés szerint
  8. Tálalás előtt felmelegítjük, és vaníliás tejföllel leöntve, porcukorral és pirított mandulaszeletekkel alaposan meghintve kínáljuk.

Jó étvágyat! 🙂

Ha szeretitek a gyors, egyszerű receptek, akkor találkozzunk a Facebook oldalamon is! 🙂
Rupáner-Gallé Margó Hivatalos Oldala

Túrógombóc mogyoróval

szeretettel ajánlom:

csomag kedvezmény
100 új bögrés receptes könyv
boríték ikon
elválasztó szívecskével
0