
Könnyed, buborékos, túrós-gyümölcsös sütemény, amely nem édes, nem tömény, hanem éppen úgy jó, ahogyan van. Eteti magát, és még Laurám is élvezettel majszolta, annak ellenére, hogy egyáltalán nem rajong a túróért. Pedig, ha tudta volna 🙂
A mérce a szokásos 2,5 dl-es bögre! 🙂
A hozzávalókat egy közepes tepsire adtam meg, de én dupla adagból készítettem, és egy nagy gáztepsibe öntöttem.
Hozzávalók
- negyed kiló túró (25 dkg)
- 3 tojás
- 2 bögre liszt (25 dkg)
- háromnegyed bögre joghurt (másfél doboznyi, 180 g)
- 1 bögre cukor (16 dkg)
- negyed bögre étolaj (80 ml)
- 1 csomag sütőpor (12 g)
- + 15 dkg eper
Elkészítése
- A sütőt bekapcsoljuk 180 fokra, alsó-felső sütésre.
- A túrót kikeverjük a cukorral, majd a tojásokkal.
- Ezután hozzáadjuk a tészta többi hozzávalóját, és egyneművé keverjük.
- Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük a masszát, majd szépen kirakjuk az eperrel. Én az epreket hosszára, háromfelé szoktam vágni, és mindegyiket a vágott felfelé teszem a süteményre.
- Tűpróbáig sütjük, addigra szép aranyszínt kapa a teteje.
- Nyugodtan vágjuk meg még melegen, és porcukorral meghintve tálaljuk.
Jó étvágyat!
Ha szeretitek a gyors, egyszerű receptek, akkor találkozzunk a Facebook oldalamon is! 🙂
Rupáner-Gallé Margó Hivatalos Oldala
