
Ezekkel a könnyed, fahéjas porcukorral megszitált szépséges finomságokkal a családom új kedvencet avatott. Szeretünk téged almafánk! 🙂
Mert finom vagy, mert almás vagy, mert fánk vagy, mert könnyen és villámgyorsan elkészülsz, mert nem szívod meg magad olajjal, és mert olyan cukin forogsz az olajban 🙂
A mérce a szokásos 2,5 dl-es bögre! 🙂
Hozzávalók
- 6 darab közepes alma (1 kg)
- két és fél bögre fehér finomliszt (32,5 dkg)
- 1 púpos teáskanál sütőpor
- 2 tojás
- 2 evőkanál kristálycukor
- + étolaj a kisütéshez
- + fahéjas porcukor a szóráshoz
Elkészítés
- Az almákat meghámozzuk, majd egy nagyobb tálba reszeljük, és a többi hozzávalóval egy villa segítségével egyneművé keverjük.
- Egy fazékban olajat hevítünk, és két teáskanál segítségével fánkokat szaggatunk az olajba.
- Közepes hőfokon érdemes sütni őket, aranybarnára mindkét felüket. Ha nem fordulnának meg maguktól, akkor természetesen magunk gondoskodjunk róla, hogy mindent jól csináljanak 🙂
- Fahéjas porcukorral, forrón tálaljuk!
Jó étvágyat! 🙂
