Még mielőtt bármit írnék vagy mondanék, le kell hogy szögezzek két dolgot: Brad Pitt ízlése több mint jó, ez a mexikói ízrobbanás pedig rommá aláz mindent, amit eddig volt szerencsém csirkeformájában kóstolni!
Jót mosolyogtam, amikor ma megláttam, hogy Brad Pitt ötvenéves. Na, nem a korán természetesen, hanem azon, hogy éppen tegnap készítettem el az említett úriember kedvenc ételét. Ez a héten a második sztár-kedvenc ételem, de nem szándékozom többet kitenni, komolyan 🙂 Mindenesetre ezzel a zöld citromos csirkecomb recepttel szemezek egy ideje, és végre sor került rá. A nevét egy mexikói férfi után kapta, ő volt aki feltalálta az ételt, és meghódította először Los Angelest, majd egész Amerikát ezzel a fűszeres-citrusos ízzel, amit megkoronáz a ropogósra-kopogósra sült kéreg, mely a hirtelen sütés következtében képződik.
Én a csirkének a szárnytövét használtam, de lehet egész csirkét is összedarabolni. Nagyon finom lett, viszont legközelebb, hogy még tökéletesebb legyen az eredmény, le fogom fejteni párolás után a húst, és falatkák formájában fogom sütni, hogy minél több ropogtatni való akadjon rajta. De pácként is előszeretettel fogom alkalmazni, és nyáron nem szalasztok el grillre dobatni ilyet a fiúkkal. Kétlem hogy bármiféle csalódás érhet ezek után 🙂
Hozzávalók:
– 1 kg csirkecomb
– 1/3 csésze zöldcitromlé
– 1/3 csésze citromlé
– 1/3 csésze olaj
– 1 teáskanál kurkuma
– 1 teáskanál só
– 1/4 teáskanál bors
A kiszemelt csirkerészeket először is lefedve puhára pároljuk egy magas falú edényben. Tejfehérnek kell lennie, és szinte le kell hogy hulljon a csontról, ha hozzáérünk a villával. Nem írok időt, mert húsa válogatja, de nem egy hosszú intervallum, csak arról kell gondoskodni, hogy mindig legyen alatta elegendő víz. Közben elkészíthetjük a locsoláshoz való keveréket. Szerintem az illatok, amik terjengeni fognak az felér egy aromaterápiával. Ha a csirke puha, akkor leöntjük a levét, meglocsoljuk a húsok egyik felét, majd a másikat is az öntettel, és bőrükkel lefelé kezdjük el sütni teljes fokozaton 6-8 percig. Közben persze folyamatosan locsolgassuk, és ha nagyobbak a húsok, érdemes őket néha forgatni. Én karamellizált, ananászos, fűszeres rizzsel körítettem. Telitalálat volt: ebédre, uzsonnára, vacsorára 🙂 Vagyis addig ettük, amíg volt…